Additional information
| Weight | 249 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 2 cm |
| Binding | Paperback |
| ISBN | 978-9352763061 |
| Language | English |
| Pages | 64 |
| Publication date | 01-01-2018 |
| Publisher | Om Books International |
| Writer | Om Books Editorial Team |
What makes glue stick things? Why is butter usually yellow? Answer your children’s Hows, Whys, Whats and Whens about science with this unique Amazing Questions and Answers volume.
In stock
| Weight | 249 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 2 cm |
| Binding | Paperback |
| ISBN | 978-9352763061 |
| Language | English |
| Pages | 64 |
| Publication date | 01-01-2018 |
| Publisher | Om Books International |
| Writer | Om Books Editorial Team |
Reviews
There are no reviews yet.