Additional information
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 4 cm |
| Binding | Hardcover |
| ISBN | 978-0143334415 |
| Language | English |
| Pages | 22 |
| Publication date | 4 April 2016 |
| Publisher | Puffin |
| Writer | Disney |
• Beautifully illustrated
• Helps build vocabulary
• Indulge the young mind into simple reading and easy comprehension
Minnie Red Riding Hood’s grandmother has a bad cold, so Minnie makes her some cookies and pays her a visit. On the way she meets Big Bad Pete who has a crafty plan up his sleeve. . .
In stock
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 4 cm |
| Binding | Hardcover |
| ISBN | 978-0143334415 |
| Language | English |
| Pages | 22 |
| Publication date | 4 April 2016 |
| Publisher | Puffin |
| Writer | Disney |
Reviews
There are no reviews yet.